Hudebně vzdělávací pořady pro děti v ZŠ a ZUŠ

Jav Venas ml.

Fota z hudebně vzdělávacích pořadů - 2019

KLIKNĚTE ZDE

Probíhající výchovné pořady dětem přibližují vznik a vývoj hudby od historických období po současnost. Součástí výuky je představování a použití různých rytmických, dobových, i moderních hudebních nástrojů a hráčských technik. Zaznívají různé písně a skladby a muzicíruje se společně s dětmi.


"Pan Venas na naší škole vystoupil pro žáky 1. stupně. Program se skládal z představení hry na různé hudební nástroje a zpěvu. Žáci měli možnost slyšet hudbu z různých období dějin. Reakce dětí na vystoupení byla velmi pozitivní. Naprosté většině žáků se program líbil. Pan Venas dokázal žáky zaujmout jak produkcí hudby, tak i svými komentáři a celkovou strukturou vystoupení. S kolegy jsme se shodli, že se jedná o profesionála, který umí hudbu dětem přiblížit."
Vojtěch Kolinger, ZŠ Martina Luthera, Plzeň

"Ve čtvrtek 21. 2. se třídy 2. A a 2. B zúčastnily hudebního pořadu pana Jana Venase. Vyprávění o vzniku hudby a hudebních nástrojů autor doplňoval zajímavými ukázkami. Děti mohly sledovat, jak se hraje na ukulele, irské bouzouki i na kytaru, a dostalo se i na jejich vlastní doprovod Orffovými nástroji a na zpěv. Na závěr pořadu byly děti vyzvány k tanci, a teprve nyní se projevil temperament některých, do té doby zcela klidných dětí. Všechny se pak vyjádřily, že se jim pořad velmi líbil a že bychom si toto příjemné setkání mohli v budoucnu zopakovat."
Zpracovaly Alena Nosková a Helena Svobodová 28. ZŠ